Nazwa:
Cena od:
Cena do:
Dane adresowe:
Bielsko-Biała, ul. Barlickiego 1/12
tel: +48 503 081 061
mail: info@artnova.pl

Jeśli chcecie być Państwo powiadamiani o nowościach na stronie prosimy poniżej zamieścić swój adres e-mail. Przycisk 'wypisz' usunie wskazany adres email z listy powiadamianych.
Jesteś zadowolona(y) z naszych usług?
Poleć je swoim znajomym - wpisz poniżej ich adres e-mail a my wyslemy zaproszenie w Twoim imieniu!

Józef Hołard

Józef Hołard (rocznik 1957) studiowal w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie- Wydział Grafiki w Katowicach. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Tomasza Jury uzyskał w 1983 roku. Od 1986 roku jest pracownikiem Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filia w Cieszynie. Od 2000 roku na stanowisku adiunkta II stopnia, obecnie profesor.Jest autorem szeregu wystaw indywidualnych w Bielsku Białej, Warszawie, Krakowie, Cieszynie, Zakopanem, Opolu, Tychach i za granicą, Niemczech, Austrii, Belgii.

Malarski cykl Józefa Hołarda "Według Umberto Eco" odnosi się do literatury znanego włoskiego filozofa i semiotyka, którego książki i eseje zrobiły zawrotną karierę w ciągu ostatnich lat. To nie pierwsza literacka fascynacja artysty, który nawiązywał już w swej twórczości m.in. do ?Księgi rzeczy wyklętych? Charlsa Forta. Ciągle powiększający się cykl ?Według Umberto Eco? to kolaże, w których artysta łączy malarstwo z rysunkiem i fragmentami tkaniny, symbolikę z ekspresją, a charakterystyczne dla siebie ostre, drapieżne formy z piękną, stonowaną kolorystyką
/za BWA Bielsko-Biała/.
Natomiast kontak ze srebrem nastąpił w roku 1998 . Wtedy to po raz pierwszy talizmany prezentowane były  w Galerii  Form Złotniczych "Art Nova"  w Bielsku-Białej. Obecnie talizmany przybierają formę biżuterii, co nie znaczy , że tracą swój mroczny urok i magiczną moc.
Z przykrością dowiadujemy się , że Józef Hołard zmarł nagle  19 stycznia 2015 roku  .

Kolaż / rezerwacja/
Kolaż / rezerwacja/
Artysta: Józef Hołard
Próba: 0.925
cena: 0.00 zł
Naszyjnik Talizman 01
Naszyjnik Talizman 01
Artysta: Józef Hołard
Próba: 0.925
cena: 300.00 zł
artnova.pl © 2009, wszlekie prawa zastrzeżone. wykorzystywanie całości i/lub części materiałów bez zgody właścicieli zabronione. loga/logotypy właścicieli i partnerów sklepu mogą byc zarejestrowanymi znakami towarowymi podlegającymi ochronie prawnej. | webcreator: strony internetowe ibisal.com